انتخاب وب سایت مورد نظر :

دسترسی سریع :

 
 سوال مطرح شده :
موضوع :  d TGA
توضيحات :  نوزاد من در تاریخ ۲ بهمن به دنیا آمد.چند ساعت بعد تشخیص TGA داده شد و در نهایت روز بعد فوت شد.ما نسبت فامیلی یا دیابت و .... نداریم. علت این بیماری چی میتونه باشه؟ تکرار اون در بارداری بعدی امکانش چقدر است؟ راهی برای تشخیصش هست؟ قبل از بارداری بعدی چه آزمایش هایی باید انجام بدیم؟
نام کاربر :  Mina.ab
پست الکترونيکي :  abooalimina@yahoo.com
تاريخ درج :  چهارشنبه 13 بهمن 1395  14:29
 تعداد کل پاسخهاي موجود : 1
پاسخ شماره 1
موضوع :  وقوع بیماری مادرزادی قلب و بروز مجدد آن
توضيحات :  با سلام و ابراز تاسف از فوت فرزند شما .بیماری های مادرزادی قلب تحت تاثیر سه عامل رخ میدهند:  

1-فاکتورهای ‍ژنتیکی     

2-عوامل محیطی ، بیماری های مادر ومصرف داروها

3 - وقوع تصادفیهرچند سابقه ابتلا به بیماری مادرزادی قلب در خانواده و ابتلا مادر به برخی بیماری ها از جمله دیابت و مصرف برخی داروها ، از عوامل خطر مهم برای ابتلا به بیماری مادرزادی قلب میباشند ، در بسیاری از این بیماران نمیتوان دلیل مشخصی برای ابتلا به بیماری پیدا نمود و بیماری بطور تصادفی رخ میدهد .

احتمال بروز مجدد بیماری در فرزند بعدی ، در مواقعی که عوامل خطر ذکر شده در بالا وجود ندارند ، بسیار کم است ولی لازم است حتما ساختمان قلب جنین در هفته 17-18 حاملگی به دقت توسط اکوکاردیوگرافی  مورد بررسی قرار گیرد .

تشخیص بیماری های مهم مادرزادی قلبی از جمله TGA در این سن جنین ،  با استفاده از اکوکاردیوگرافی  مقدور میباشد .

توصیه میشود سه ماه قبل از اقدام به بارداری ،  توسط پزشک متخصص زنان ، تحت چکاپ کامل قرار گرفته و مصرف اسید فولیک را زیر نظر ایشان شروع کنید و علاوه بر سونوگرافی های روتین بارداری ، در فاصله هفته 17-18 حاملگی ،اکوکاردیوگرافی جنین( توسط فوق تخصص قلب کودکان ) انجام دهید .
نام کاربر :  دکتر آویسا طبیب _ فوق تخصص قلب کودکان
تاريخ درج :  دوشنبه 18 بهمن 1395  18:44
نقشه سایت    |    پیوندها    |    صفحه اصلی    |