انتخاب وب سایت مورد نظر :

دسترسی سریع :

 
 سوال مطرح شده :
موضوع :  شریت لانوکسین
توضيحات :  با سلام خدمت خانم دکتر عزیز من دارای نوزاد پسری هستم که در قلبش سوراخی وجود دارد که در دو ماهگی با مراجعه به فوق تخصص قلب اطفال شربت لانوکسین برایش تجویز شد و گفتند پایان شش ماهگی دوباره باید مراجعه کنیم والان که چهار ماهش تمام شده مدت دو ماه است این دارو را مصرف میکند فردا وارد پنج ماهگی میشود اما به ما گفته نشد که اگر شربت تمام شد ایا مجددا تا زمان مراجعه بعدی باز شربت را تهیه کنیم به او بدهیم یانه وازانجا که ما ساکن شهرستان هستم امکان مراجعه و پرسیدن این سوال وجود نداره ایا به نظر شما پس از تمام شدن این شربت لانوکسین ما یک شربت لانوکسین تهیه کنیم و به نوزاد بدهیم یا خیر؟ و اینکه شربت لانوکسین فقط یکی است و اسامی مختلفش نامهای تجاریشون است یا اینکه فرق هم دارن ؟ و درنهایت این که اشتهای پسرم خیلی کم و میل کمی به شیر خوردن داره برای این موضوع چکار باید کرد؟ با تشکر فراوان از شما
نام کاربر :  رضا
پست الکترونيکي :  am.parseh@gmail.com
تاريخ درج :  شنبه 9 بهمن 1395  21:43
 تعداد کل پاسخهاي موجود : 1
پاسخ شماره 1
موضوع :  مصرف لانوکسین
توضيحات :  با سلام . در مورد مصرف دارو ، معمولا نسخه تجویز شده تا زمان ویزیت بعدی باید ادامه پیدا کند مگر اینکه دارو دوره خاصی داشته باشد و پزشک در زمان تجویز دارو قید کند که بعد از مدت خاصی (مثلا یک هفته یا ده روز ) آن را قطع نمایید .

در مورد ماده موثردارو در شربت های لانوکسین با اسامی تجارتی مختلف ، قاعدتا باید تفاوتی درماده موثر  و میزان دارو در واحد حجم نباشد ، ولی میتوانید برای اطمینان بیشتر  شیشه شربت قبلی را به پزشک داروخانه نشان دهید تا ماده موثر شربت و و میزان آن در واحد حجم را کنترل نماید .

در مورد بی اشتهایی که مشکل شایع بیماران قلبی است ، میتوانید با افزایش دفعات تغذیه (و کاهش حجم آن در هر نویت ) و افزایش کالری شیر زیر نظر پزشک متخصص کودکان و هم چنین مصرف غذای کمکی با کالری بالاتر از سن 6 ماهگی به بعد ، به فرایند وزن گیری فرزندتان کمک نمایید .
نام کاربر :  دکتر آویسا طبیب _ فوق تخصص قلب کودکان
تاريخ درج :  يکشنبه 17 بهمن 1395  17:12
نقشه سایت    |    پیوندها    |    صفحه اصلی    |