انتخاب وب سایت مورد نظر :

دسترسی سریع :

 
 سوال مطرح شده :
موضوع :  نارسایی دریچه میترال در نوزاد 25روزه
توضيحات :  با عرض سلام و خدا قوت خدمت خانم دکتر که با سعه ی صدر به سوالات پاسخ میدهند. پسری 25 روزه دارم که دچار زردی بود و پس از یک هفته دچار دیسترس تنفسی شد 17روزی. با مراجعه به پزشک یک هفته بستری شد و تخت درمان قرار گرفتت و داروی امپیسیلین و سفتامایزین گرفت روز دوم متاسفانه دچار حمله تنفسی شد که  خوشبختانه برگشت در عکسبرداری دکتر گفتند کمی سایه قلب بزرگه و نیاز به مشاوره قلب هست . پس از مراجعه به فوق تخصص قلب کودکان ایشان نارسایی دریچه میترا ل تشخیص دادند که اکو کردند و شربت لانوکسین به مدت یکماه تجویز کردند. کودک 4:5 کیلو هست و خوب شیر میخوره و وزن میگیره آیا نیاز هست جای دیگه پیگیری کنم؟
تاريخ درج :  جمعه 17 دى 1395  12:58
 تعداد کل پاسخهاي موجود : 1
پاسخ شماره 1
موضوع :  نارسایی دریچه میترال در نوزاد
توضيحات :  با سلام . طبق شرح حالی که ارائه نمودید به نظر می رسد حال عمومی فرزندتان خوب است و از بیمارستان مرخص شده است .

شیر خوردن با الگوی طبیعی و وزن گیری بر اساس منحنی رشد ، نکات مثبتی هستند که خوشبختانه در فرزند شما وجود دارند ، با توجه به اینکه به پزشک فوق تخصص قلب کودکان مراجعه کرده اید و اکو انجام شده و درمان هم طبق نظر ایشان شروع شده ، بهتر است به پیگیری دقیق زیر نظر ایشان ادامه دهید ، در صورت نیاز به ارجاع به مراکز بزرگتر ، پزشک معالج شما را راهنمایی خواهند نمود .

اقدامات بعدی در آینده ، بر اساس شدت نارسایی دریچه انجام خواهد شد ، در مواردی که نارسایی دریچه  خیلی خفیف باشد و ساختمان دریچه طبیعی باشد ، ممکن است تدریجا نارسایی  برطرف شده و در آینده نیاز به اقدام درمانی نداشته باشد .

ولی در مواردی که نارسایی متوسط یا شدید است ممکن است در آینده  نیاز به اقدام درمانی جهت رفع نارسایی دریچه داشته باشد .

به پیگیری دقیق زیر نظر پزشک معالج ادامه دهید .


نام کاربر :  دکتر آویسا طبیب _ فوق تخصص قلب کودکان
تاريخ درج :  شنبه 18 دى 1395  9:17
نقشه سایت    |    پیوندها    |    صفحه اصلی    |