انتخاب وب سایت مورد نظر :

دسترسی سریع :

 
 سوال مطرح شده :
موضوع :  سوراخ بین بطنی بزرگ
توضيحات :  باسلام خدمت خانم دکتر طبیب پسری دارم 2/5 ساله ووزن 9/300وقد 85سانتکه از 9ماهگی دکتر........ تشخیص دادند که دیواره دوبطن سوراخ است وفشار ریه بالا می باشد وتا الان جزدرمان دارویی هیچ کاری انجام نداده اند و آنزیو گرافی هم انجام دادند که گفتن جواب منفی بوده وقابل عمل نیست ضمنا یکبار هم خدمت خود شما رسیدیم فرمودین باید آنزیو باشه بعد از صحبت شما آنزیو شده ودکتر فرمودند که فشار ریه قبل وبعد از اکسیزن دهی هیچ فرقی نکرده والان کاپیتوپریل وفوروز ماید ولانوکسین مصرف میکنه به نظر شما چنین بیمارهایی تا چند سالگی قابل عمل خواهند بود یا تا چند سالگی عمر خواهند کرد
نام کاربر :  امیری از بوشهر
تاريخ درج :  شنبه 4 دى 1395  12:30
 تعداد کل پاسخهاي موجود : 1
پاسخ شماره 1
موضوع :  بیمار غیر قابل عمل
توضيحات :  با سلام . در صورتیکه فرزند شما مبتلا به سوراخ بزرگ قلبی و فشار ریه بالا بوده و در دونوبت انجام کاتتریسم قلبی ، با بررسی های کامل انجام شده ، غیر قابل عمل تشخیص داده شده است ، قاعدتا جراحی به ایشان کمکی نخواهد کرد و فقط درمان دارویی در این موارد توصیه  میشود .

البته پیوند قلب و ریه در این بیماران از نظر تئوری مفید است ولی این عمل به علت مشکلات و عوارض بالا تاکنون در کشور ما در کودکان انجام نشده است .

طول عمر این بیماران بستگی به مقاومت عضله قلب در مقابل فشار ریه بالا و تغییرات بافت ریه دارد و این شرایط در بیماران مختلف ، متفاوت است ، گاها این بیماران در سنین نوجوانی علامت دار میشوند ولی بعضی اوقات تا سنین بزرگسالی علامت جدی بروز نمیدهند .

بدیهی است مصرف دارو های تجویز شده  و انجام مراقبتهای لازم زیر نظر پزشک ، باعث کیفیت بهتر زندگی و کاهش عوارض خواهد شد .
نام کاربر :  دکتر آویسا طبیب _ فوق تخصص قلب کودکان
تاريخ درج :  سه شنبه 7 دى 1395  17:18
نقشه سایت    |    پیوندها    |    صفحه اصلی    |