انتخاب وب سایت مورد نظر :

دسترسی سریع :

 
 سوال مطرح شده :
موضوع :  سوراخ بین بطنی در نوزاد
توضيحات :  سلام. میخواستم بپرسم این اندازه سوارخ رو دقیقا کجای برگه نتیجه اکو میزنن؟؟یه عدد 69mmhg زده که تا اونجا که من میدونم از روی mmHg ، این فشار رو نشون میده! من پسرم الان سه ماهشه و تقریبا دوهفته قبل پیش فوق تخصص قلب بردیمش و متاسفانه از متخصص اندازه رو نپرسیدم و فقط گفتن شربت لانوکسین هر 12 ساعت مصرف کنه و 4 ماه دیکه دوباره پسرم رو ببرم پیششون. پسر من وزن گیری و رشدش خوب بوده موقع تولد 3کیلو و100 گرم و پایان دوماهگی 6 کیلو بوده. علائم بالینی خاصی که جزو علائم گفته شده باشه نداره به جز این که اغلب اوقات احساس میشه سرما خورده (پیش دوتا متخصص اطفال بردم، یکی گفت ریه هاش عفونت داره و اون یکی گفت اصلا نداره!) باتوجه به این که توی سایت های مختلف اغلب برای اینکه بگن عمل نیاز داره یا نه، به اندازه سوراخ اهمیت میدن. با توجه به چیزهایی که گفتم و اینکه اندزاه سوراخ رو نمیدونم، پسرم نیاز به عمل پیدا میکنه یا خیر و اینکه این 4 ماه رو صبر کنم؟اگه شربت تموم شد، خودم تهیه کنم و تا اون موقع بهش بدم؟ خیلی نگران این موضوع هستم خواهش میکینم راهنمایی بفرمایید. اطلاعاتی دیگه از روی برگه نتیجه اکو میخواستید بفرمایید تا بگم خدمتتون. ممنون.
نام کاربر :  سعید
پست الکترونيکي :  saeedparseh@gmail.com
تاريخ درج :  سه شنبه 30 آذر 1395  23:5
 تعداد کل پاسخهاي موجود : 1
پاسخ شماره 1
موضوع :  VSD
توضيحات :  با سلام . با توجه به اطلاعات محدودی که ارائه نموده اید به نظر میرسد فرزند شما حداقل تا زمان ویزیت مجدد که پزشک معالج توصیه کرده اند ، نیاز به اقدام خاص دیگری ندارد .

در مورد مصرف دارو قاعدتا باید حداقل تا زمان ویزیت بعدی ادامه پیدا کند ، مگر اینکه پزشک معالج توصیه خاصی در این زمینه فرموده باشند .

در مورد نیاز به عمل ، سیر تغییرات بالینی و اکو در ویزیت های متوالی ،  تعیین کننده نیاز یا عدم نیاز به جراحی خواهد بود .

در مورد گزارش اکو که سئوال فرموده بودید  اندازه VSD را در کدام قسمت قید میکنند ،لازم به ذکر است که فرم های گزارش اکو متعدد بوده و بعضی ها به روش تایپی تکمیل شده وبعضی ها دست نویس میباشند بنابر این نمیتوان پاسخ مشخصی برای این سئوال شما ارائه نمود . بهر حال اندازه VSD در بخش مربوط به بررسی سپتوم های قلب با واحد میلیمتر بیان میشود .در این مورد در ویزیت بعدی از پزشک خود جویا شوید .
نام کاربر :  دکتر آویسا طبیب _ فوق تخصص قلب کودکان
تاريخ درج :  سه شنبه 7 دى 1395  11:56
نقشه سایت    |    پیوندها    |    صفحه اصلی    |