انتخاب وب سایت مورد نظر :

دسترسی سریع :

 
 سوال مطرح شده :
موضوع :  ASD
توضيحات :  باسلام خانم دکتر تیرماه به علت تپش قلب دخترم ۱۲۰الی ۱۳۵ ضربان داشت به متخصص مراجعه کردم البته موقع تب کردن بیشتر میشه تا۱۴۵ میرسه متخصص بعد اکو گفتند asd7mmداره وبعد از سه ماه دیگر ویزیت مجدد بیایید که ما برای ویزیت دقیق تر به تهران پیش دکتری دیگری بردیم وایشان تشخیص پرولاپس دریچه میترال دادند وگفتند asdاون خیلی کوچیک ۱تا۲ میلی است وبعد مارا به دکتر ............معرفی کردند نتیجه بیمارستان بعد اکو وتست ورزش دباره گفتندasd اون۳الی ۴ میلی است دکتر گفتند تپش قلب احتمالا از تیرویید است جواب آزمایش تیرویید هم چیزی نشون نمیده حال شما میخوام منو راهنمایی فرمایید متشکر
نام کاربر :  هلیا
پست الکترونيکي :  tabriz_alborz@20011yahoo.com
تاريخ درج :  دوشنبه 29 آذر 1395  23:20
 تعداد کل پاسخهاي موجود : 1
پاسخ شماره 1
موضوع :  تندی ضربان قلب
توضيحات :  با سلام . ASD در صورتیکه کوچک باشد ، نمیتواند باعث تندی ضربان قلب بشود ، بنابر این اگر نتیجه اکوی فرزند شما فقط یک ASD کوچک و پرولاپس خفیف میترال است ، مشکلات ساختمانی قلب برای ایشان مطرح نمیباشد.

ااز طرفی با توجه به مراجعه شما به الکتروفیزیولوژیست قلب کودکان و مشاهده نوار قلب توسط ایشان  وانجام بررسی های لازم ، مشکلات مربوط به اختلالات سیستم تولید و هدایت ضربان قلب هم برای فرزند شما مطرح نمیباشد .

بنابر این اگر ضربان قلب برای سن طبیعی نمیباشد ( در سنین نوزادی و شیرخواری این ضربان طبیعی است ولی بتدریج با افزایش سن کودک تعداد ضربان قلب کاهش می یابد تا به میزان بزرگسالی برسد) باید علل غیر قلبی از جمله کم خونی ، و پرکاری تیروئید مورد بررسی قرار گیرد .

ضمنا ضربان قلب به صورت طبیعی در هنگام هیجان و اضطراب ، فعالیت و ورزش و هنگام تب ، افزایش میابد .

بهتر است یک نوبت در هنگام خواب ضربان کودک را کنترل کنید . در صورتیکه ضربان قلب در هنگام خواب طبیعی باشد ، ممکن است علل هیجانی و اضطرابی برای کودک مطرح باشد .

برای کنترل دقیق تر الگوی تغییرات ضربان قلب ، در صورت صلاحدید پزشک معالج میتوانید از هولتر 24 ساعته ضربان قلب که دستگاهی است که به صورات سرپاپی ضربان قلب را در طول 24 ساعت ثبت میکند، استفاده نمائید.
نام کاربر :  دکتر آویسا طبیب _ فوق تخصص قلب کودکان
تاريخ درج :  سه شنبه 7 دى 1395  10:44
نقشه سایت    |    پیوندها    |    صفحه اصلی    |