انتخاب وب سایت مورد نظر :

دسترسی سریع :

 
 سوال مطرح شده :
موضوع :  آنومالی ابشتاین
توضيحات :  سلام خسته نباشید.پسرم حدود سه سالش بود.جابجایی شدید دریچه تریکوسپید  TR و ASD داشت.

در مرکز رجایی نتونستن براش کاری کنن و نیاز به عمل داشت.قلب بزرگ شده بود و از داخل سیستم قلب رو بهم زده بود

.بالاخره یک دکتر حاضر شد که عمل کنه.سه ماه پیش عملش کردیم عمل خوب بود و دوروز بعد از عمل به علت نارسایی بطن راست و مسائل دیگه فوت کرد.

میخواستم ازتون بپرسم اگه عمل نمیشد چقدر دیگه زنده میموند.باتوجه به اینکه هیچ علامتی نداشت.میگفتن همین یه مورد تو ایران هست ونادر هستش
نام کاربر :  فاطمه
تاريخ درج :  يکشنبه 21 آذر 1395  7:6
 تعداد کل پاسخهاي موجود : 1
پاسخ شماره 1
موضوع :  آنومالی ابشتاین دریچه تریکوسپید
توضيحات :  با سلام . این بیماری یکی از بیماری های مهم مادرزادی قلب است که با شدت های مختلف ضایعه دریچه تری کوسپید و بطن راست خود را نشان میدهد .

در موارد ضایعه شدید ، بیماری صعب العلاج محسوب میشود و قلب بیمار حتی پس از انجام جراحی به حالت طبیعی برگشت نمیکند ( به علت شدت ضایعات) .

این بیماری شایع نمیباشد ولی موارد متعدد آن در کشور مشاهده شده و بسیاری از این بیماران نیز در مرکز شهید رجایی تحت عمل جراحی قرار گرفته اند .

قاعدتا علت عدم انجام جراحی در مرکز شهید رجایی ، شدت ضایعات قلب و شانس بسیار پایین مفید بودن عمل برای بیمارو ریسک بسیار بالای عمل  بوده است ( در حضور حال عمومی نسبتا خوب بیمار که به ان اشاره فرموده اید ) .

بهر حال متاسفانه در موارد شدید بیماری به علت نارسایی شدید دریچه ترکوسپید و نارسایی بطن راست ، بیمار نمیتواند عمر طولانی داشته باشد و تدریجا دچار علایم نارسایی قلب ، ورم و تجمع مایع در حفره شکم خواهد شد که منجر به فوت می گردد .

شما با انجام عمل جراحی میخواستید شانسی هر چند اندک ، برای بهبودی به فرزندتان دهید که متاسفانه به علت شدت ضایعات و نارسایی قلب ، نتیجه مطلوب حاصل نشده ، در صورت عدم انجام جراحی بهر حال در آینده علایم نارسایی قلبی بارز میشد و نهایتا منجر به فوت بیمار در سن بالاتر میگردید  .

زمان دقیق طول عمراین بیماران  قابل تخمین دقیق  نیست چون  طول عمر بستگی  به شدت ضایعات ، سرعت پیشرفت بیماری ، و توان مقاومت قلب ،دارد
نام کاربر :  دکتر آویسا طبیب _ فوق تخصص قلب کودکان
تاريخ درج :  يکشنبه 28 آذر 1395  10:9
نقشه سایت    |    پیوندها    |    صفحه اصلی    |